Djokovič - Kecmanovič 6:0, 6:3, 6:4Spanilá jízda Džabúrové pokračuje. V osmifinále je také Djokovič

Obhájce titulu Novak Djokovič vyhrál ve Wimbledonu zápas se srbským krajanem Miomirem Kecmanovičem 6:0, 6:3, 6:4 a postoupil do osmifinále. Dalším soupeřem nejvýše nasazeného Djokoviče bude nizozemský tenista z druhé světové stovky Tim van Rijthoven, který v červnu triumfoval na turnaji v Hertogenboschi a na londýnské trávě už vyřadil dva nasazené protivníky.

Srbský tenista Novak Djokovič v souboji s krajanem Miomirem Kecmanovičem ve třetím kole Wimbledonu.

Pětatřicetiletý Djokovič ztratil letos v Bělehradu s Kecmanovičem set, tentokrát ale nedal 30. hráči žebříčku šanci pomýšlet ani na dílčí úspěch. Šestinásobný vítěz wimbledonské dvouhry vyhrál úvodní set s nulou, v druhé sadě mu stačil jeden brejk a ve třetí už ho nezastavilo ani vlastní ztracené podání.

Tunisanka Ons Džabúrová neztratila v letošním Wimbledonu stále ani set a po vítězství nad Diane Parryovou 6:2, 6:3 si rovněž zajistila postup do osmifinále. Světová dvojka porazila francouzskou soupeřku za hodinu a osm minut a mezi nejlepší šestnáctkou si v All England Clubu zahraje podruhé za sebou. V dalším kole vyzve Belgičanku Elise Mertensovou.

Sedmadvacetiletá Džabúrová vyhrála na trávě osmý zápas v řadě. Před Wimbledonem triumfovala na turnaji v Berlíně. V Londýně obhajuje Tunisanka loňské čtvrtfinále, které je jejím dosavadním maximem.

Dál jde také finálová soupeřka Petry Kvitové z červnového turnaje v Eastbourne Jelena Ostapenková. Pětadvacetiletá Lotyška, vítězka Roland Garros z roku 2017, otočila duel s Rumunkou Irinou Beguovou a zvítězila 3:6, 6:1, 6:1.

S turnajem se naopak rozloučila světová pětka Maria Sakkariová z Řecka. Dvojnásobná grandslamová semifinalistka nestačila na 103. hráčku žebříčku Němku Tatjanu Mariaovou a prohrála 3:6, 5:7. Rodačka z Atén se do osmifinále Wimbledonu nedostala ani na třetí pokus. Dvojnásobná matka Mariaová, jež druhou dceru přivedla na svět vloni v dubnu, se stala ve věku 34 let a 328 dnů nejstarší německou tenistkou, která se probojovala v tzv. open éře do čtvrtého kola grandslamu.

John Isner sice po vyřazení domácího favorita Andyho Murrayho další postup nevybojoval, v duelu s Jannikem Sinnerem se ale stal novým rekordmanem v počtu es na okruhu ATP Tour. Dosavadní historické maximum Chorvata Iva Karloviče 13.728 překonal už v úvodním setu, v duelu s Italem nastřílel celkem 24 nechytatelných podání a nový rekord stanovil na 13.748 es.

Desátý nasazený Sinner nakonec zvítězil 6:4, 7:6, 6:3 a jeho dalším soupeřem bude turnajová pětka Carlos Alcaraz. Devatenáctiletý Španěl vyřadil Němce Oscara Otteho 6:3, 6:1, 6:2.

WIMBLEDON (tráva, dotace 40,35 milionu liber):
Muži:
Dvouhra - 2. kolo:
Kubler (Austr.) - Novak (Rak.) 6:3, 6:4, 6:4
Sock - Cressy (oba USA) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (7:1)
Mertensová (24-Belg.) - Kerberová (15-Něm.) 6:4, 7:5
Garciaová (Fr.) - Čang Šuaj (33-Čína) 7:6 (7:3), 7:6 (7:5)
Čtyřhra - 2. kolo:
Dabrowská, Olmosová (3-Kan./Mex.) - Martincová, Kosťuková (ČR/Ukr.) 7:5, 3:6, 6:3