Zmrtvýchvstání Plíškové. Na kurtech zažívá téměř pět let nepoznanou sérii výher

Byl to víc než rozpačitý úvod sezony. Zahrnoval sice příjemný skalp na kurty se vracející Naomi Ósakaové, tím však pozitiva Karolíny Plíškové veskrze končila. Během prvních čtyř zápasů letošní sezony to totiž byla její jediná výhra. Po Australian Open dokonce následoval pád do, z pohledu elitní hráčky, tenisového pekla neboli osmé světové desítky. Poté však následovala jízda, kterou lounská rodačka nezažila téměř pět let. A zdaleka nemusí končit.

Karolína Plíšková po vítězném zápase v Kluži

Když Karolína Plíšková uviděla, že ji v prvním kole Australian Open čeká hvězdná Elena Rybakinová, bylo jí i fanouškům jasné, že je zle. Česká tenistka totiž obhajovala loňské čtvrtfinále a prohra v prvním kole by znamenala pád do končin, které Plíšková roky nepoznala. Stalo se. Brzy dvaatřicetiletá hráčka i přes statečný boj padla a stejně tak letěl dolů její ranking. V pondělí po turnaji našla své jméno na 78. příčce.

První kapitola tenisového pádu bývalé tenisové královny byla napsána. Plíšková však odpověděla po svém. Na turnaji v rumunské Kluži neztratila jediný set, a i když se jednalo pouze o podnik z kategorie „250“, jasně ukázala, že neřekla poslední slovo. Turnajový vavřín získala po dlouhých čtyřech letech, naposledy se radovala z trofeje v roce 2020 v Brisbane.

„Dnes to byl náročný zápas, ale atmosféra byla skvělá. Ráda se sem zase vrátím. Ale teď si tu obrovskou radost chci hlavně užít,“ říkala po skalpu domací Bogdanové.

Okamžitě po vítězném finále navíc následoval bleskový a velmi náročný přesun do katarského Dauhá a hned přišly dvě těžké vítězné třísetové bitvy s ruskými soupeřkami Kalinskou a Potapovovou. „Na kurtu jsem v posledních dnech strávila spoustu času, k tomu jsem musela hodně cestovat. Jsem šťastná, že vítězím a postupuji,“ říkala šťastná Plíšková po úvodních dvou výhrách.

To potvrdila i její následující slova. „Bylo to trochu šílené, ani jsem si ten titul (z Kluže) nemohla užít. Musela jsem si objednat soukromé letadlo a přeletět z Kluže do Istanbulu, kde jsem pak musela běžet, abych stihla další let. To byl asi nejnáročnější úkol minulého týdne, abych vůbec stihla chytit letadlo,“ vzpomínala na divoké poslední dny Češka.

Tím však jízda rozjeté Plíškové neskončila. V boji o čtvrtfinále si střihla další třísetovou bitvu, tentokrát s krajankou Lindou Noskovou. Podrženo, sečteno, sedm zápasů, sedm vítězných duelů, to vše v sedmi dnech, a jistá účast ve čtvrtfinále.

Naposledy se takové dlouhé šňůry vítězných duelů dočkala v sezoně 2019, kdy nejdříve ovládla turnaj v Eastbourne a poté došla do třetího kola Wimbledonu. K sérii osmi vítězných duelů se vztahuje jedna zajímavost. Rámují ji totiž porážky s krajankami. Plíšková začala svou sérii paradoxně poté, kdy ji ve druhém kole turnaje v Birminghamu vyřadila sestra Kristýna, ukončila ji pak ve Wimbledonu po porážce od Karolíny Muchové.

Vyrovnat výkon osmi vítězných duelů v řadě se Plíšková pokusí proti soupeřce, kterou už letos jednou zdolala, čeká ji totiž další legenda světového tenisu – bývalá světová jednička Naomi Ósakaová.