Hlavní obsah

Česká hymna? Největší čest! Extrémní bitva měla suverénní vládkyni

Čtyři dny, dvanáct jízd a tři medaile! Za tvrdou šichtu v Liptovském Mikuláši byla slalomová univerzálka Tereza Fišerová odměněna evropským zlatem. Svým prvním mezi dospělými, v nové olympijské disciplíně extrémní slalom. Už předtím získala bronz v hlídkách a zvládla v českých podmínkách na vrcholné scéně unikátní dvojkombinaci, když na kajaku byla devátá a na kánoi slavila rovněž bronz.

Foto: Barbora Reichová

Radost Terezy Fišerové byla obrovská.Foto: Barbora Reichová

Článek

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (od našeho zpravodaje) - Po něm zmobilizovala zbytky sil, nasadila vypolstrovanou helmu a v plastové lodi se spouštěla ze dvoumetrové rampy do peřejí vstříc nekompromisním bitvám s trojicí soupeřek.

Všechny měly společný závěr, cílem projížděla jako první čtyřiadvacetiletá Češka. Obzvlášť finálová jízda byla suverénní, Fišerová všem ujela za první brankou a bojovalo se jen o stříbro.

Foto: Barbora Reichová

Tereza Fišerová už ví, že si z Liptovského Mikuláše odveze zlato.Foto: Barbora Reichová

A tak se v cíli spíše ohlížela za sebe. „Za poslední bránou jsem viděla, že mám velký náskok, chtěla jsem se podívat, kdo vlastně skončí druhý a třetí. Nic víc než takový dojezd jsem si nemohla přát,“ široce se smála v cílovém prostoru.

Při rozhovoru nedočkavě pokukovala po stupních vítězů, kde se chystal ceremoniál. „Nejhezčí je, že si poslechnu českou hymnu jako když závodil Jířa, to je ta největší čest,“ hřálo ji, že navázala na Prskavcův triumf.

Extrémní slalom občas nabízí úsměvné i sporné momenty, ale díky tomu, že za dva roky se v něm bude bojovat o olympijské medaile, získává mezi slalomáři na prestiži. V Liptovském Mikuláši se představili i někteří specialisté na disciplínu, v níž je třeba projet kolem velkých nafukovacích branek a zvládnout i eskymáka.

„Nejvíc zkušeností vám dají závody. A já nejsem typ, který by se bál, mám v sobě bojovnost a nikdy jsem to jako doplňkovou disciplínu nebrala,“ ujišťovala čerstvá evropská šampionka.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •