Hlavní obsah

Kajakářka Fišerová byla na SP ve slalomu v Pau třetí, znovu zvítězila Foxová

27. 8. 2022 12:40

Kajakářka Tereza Fišerová skončila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Pau třetí a upevnila si druhou pozici v průběžném pořadí seriálu. Olympijský vítěz a vedoucí muž SP Jiří Prskavec obsadil páté místo, Ondřej Tunka byl sedmý. Mistr světa Vít Přindiš se do finále K1 nedostal, skončil osmnáctý. Zvítězili australská suverénka Jessica Foxová a Belgičan Gabriel de Coster.

Foto: kanoe.cz/Ivana Roháčková

Tereza Fišerová na archivním snímku.Foto: kanoe.cz/Ivana Roháčková

Článek

Fišerová se na K1 prosadila na stupně vítězek podruhé v letošním ročníku SP. V červnu v Krakově dojela druhá, předtím ovládla v Praze úvodní závod kanoistek i extrémní slalom. V Pau ještě pojede nedělní semifinále na kánoi.

"Je to neuvěřitelné. Jak jsem dojela do cíle, tak jsem ani nedoufala, že by ten čas mohl na medaili stačit, ale stačil. Jízda bych neřekla, že byla dokonalá. Byly tam chybičky, ale poprala jsem se s tím dobře a jsem spokojená, jak jsem to ustála, protože před jízdou jsem byla nervózní," řekla Fišerová na webu kanoe.cz.

Foxová ovládla i čtvrtý závod SP v sezoně, na cestě k dalšímu prvenství ji nezastavila ani dvousekundová penalizace za dotek branky. Na druhou Polku Natalii Pacierpnikovou ztratila Fišerová 63 setin sekundy.

Antonie Galušková byla třináctá, od postupu do finále ji dělila vteřina. Barbora Valíková skončila už v páteční kvalifikaci.

Čeští kajakáři vyhráli dva předchozí závody SP: v Krakově zvítězil Přindiš, v Tacenu byl nejrychlejší Prskavec. Ten v Pau doplatil na dotek desáté branky, bez něj by těsně zvítězil.

"Já myslím, že ta trať, která dneska byla postavená, byla pro mě super. Věřil jsem si na to. Ve finále jsem asi jel přesně to, co jsem chtěl. Myslím si, že mi to odsýpalo, byl jsem spokojený, když jsem jel do cíle. Bohužel jsem se někde asi musel dotknout, o tom úplně nevím," řekl Prskavec. "Páté místo tady v Pau je pro mě asi dobrý výsledek, vlastně za poslední tři závody jsem tady vždycky pátý se šťouchem, takže asi mi to tady patří," dodal s úsměvem.

Také Tunka měl ve finále dvě trestné sekundy. "Mně to od začátku úplně neklouzalo, necítil jsem se tak dobře jako v semifinálové jízdě. Mrzí mě ten šťouch, ten mi přišel zbytečný," uvedl Tunka, který právě v Pau získal v roce 2017 světový titul. "Vzpomínky problesknou, ale spíš když tady trénujeme. V závodě na to nemyslím, soustředím se na tu jízdu, ale určitě na to mám tady krásné vzpomínky," prohlásil.

V průběžném pořadí SP dál vede Prskavec, Přindiš je třetí a Tunka si polepšil na páté místo. Za týden se v Seu ve Španělsku pojede finálový závod Světového poháru.

Závody SP ve vodním slalomu v Pau (Francie):
Muži:
K1:
1. De Coster (Belg.) 97,94 (0 trest. sekund)
2. Dougoud (Švýc.) -0,61 (2)
3. Neveu (Fr.) -0,70 (0)
...
5. Prskavec -1,98 (2)
7. Tunka -3,55 (2)
v semifinále
18. Přindiš (všichni ČR)
Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů):
1. Prskavec 197
2. Dougoud 172
3. Přindiš 152
...
5. Tunka 137
Ženy:
K1:
1. Foxová (Austr.) 108,20 (2)
2. Pacierpniková (Pol.) -1,80 (0)
3. Fišerová -2,43 (0)
...
v semifinále
13. A. Galušková
v kvalifikaci
39. Valíková (všechny ČR)
Průběžné pořadí SP (po 4 z 5 závodů):
1. Foxová 240
2. Fišerová 176
3. Usová (Ukr.) 149
...
22. Valíková 78
24. A. Galušková 66
28. Hilgertová 50
60. Vojtová (obě ČR) 5

Reklama

Související témata: