Knedla je juniorským mistrem světa na 50 metrů znak

Osmnáctiletý plavec Miroslav Knedla je juniorským mistrem světa v závodu na 50 metrů znak. V Netanji národní rekordman přidal zlato ke stříbru ze stovky a jako druhý český plavec dosáhl na juniorský titul z MS. Prvním byl Jan Čejka rovněž na znakařské padesátce před čtyřmi lety v Budapešti.

Plavec Miroslav Knedla na archivním snímku.

Zlínský plavec Knedla přijel do Izraele jako majitel dvou bronzů z loňského světového šampionátu juniorů v Limě a roli favorita potvrdil. V závodu na 50 metrů znak už ve středečním semifinále vylepšil český rekord na 24,64, dnes vyhrál finále v čase 24,80.

Ve finále stejné disciplíny se představil i Jakub Jan Krischke, jenž opět vylepšil svůj osobní rekord a výkonem 25,39 obsadil 7. pozici. Za Knedlou skončili na dalších medailových místech Ukrajinec Oleksandr Želťakov s odstupem 11 setin sekundy, třetí byl Ulises Saravia z Argentiny.