Hlavní obsah

Kraulařka Seemanová je podle očekávání nejlepší českou plavkyní roku 2021

13. 1. 2022 20:10

Kraulařka Barbora Seemanová se podle očekávání stala nejlepší českou plavkyní roku 2021. Svazovou anketu, která se vyhlašovala po roční pauze, ovládla díky evropskému titulu z dlouhého bazénu, stříbru z ME v krátkém bazénu a olympijskému finále. Úspěchy, kterých dosáhla ve své hlavní disciplíně 200 metrů volný způsob, jí přinesly zopakování triumfu z roku 2018.

Foto: ČSPS/Jakub Pláteník

Kraulařka Barbora Seemanová se podle očekávání stala nejlepší českou plavkyní roku 2021.

Článek

Tehdy byla korunována jako dvojnásobná vítězka z mládežnické olympiády. V roce 2019 ji na trůnu vystřídala znakařka Simona Kubová, loni si Seemanová jednoznačně vzala korunu zpět. Vrátila Česko na medailové pozice na evropských šampionátech i do finále OH. Šestým místem v Tokiu se postarala o nejlepší umístění českého plavce pod pěti kruhy do dvou pátých místech prsaře Daniela Málka v Sydney 2000.

Ocenění Seemanovou potěšilo. "Je pro mě čest, že jsem byla zvolená nejlepší plavkyní roku. Je to pro mě i trochu zodpovědnost, protože na jednu stranu je to sladká tečka za sezonou, ale na druhou stranu i motivace do dalších let, abych se stále zlepšovala a posouvala," uvedla v tiskové zprávě. Vedle individuálních závodů se poprvé zúčastnila i týmové International Swimming League (ISL). "Byl to asi největší zážitek v mé dosavadní kariéře. Samozřejmě největší úspěch byl na olympiádě, ale přijde mi, že se to stalo už strašně dávno," vzpomínala jednadvacetiletá plavkyně.

Foto: ČSPS - Martin Sidorják

Barbora Seemanová.

Životní sezona pro ni skončila nešťastně, když musela kvůli zranění předčasně odjet z MS v krátkém bazénu v Abú Zabí. "Jsem za to ráda, protože jsem trochu zapomínala na to, co je v mém životě priorita. Chtěla bych se letos zaměřit na sebe a na své zdraví. Minulý rok jsem totiž několik signálů ignorovala a nakonec mi to tělo v prosinci vrátilo," hledala na tom zpětně pozitiva.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Plavkyně Barbora Seemanová se zlatou medailí z ME 2021 v Budapešti.

Za Seemanovou skončila v bazénovém plavání druhá další svěřenkyně trenérky Petry Škábové Kristýna Horská, třetí byl Jan Čejka a čtvrtá šestinásobná královna Kubová.

V dalších olympijských sportech byl při dnešním galavečeru oceněn dálkový plavec Matěj Kozubek, skokan do vody Michal Navrátil a synchronizované plavkyně Karolína Klusková s Alex Lucií Hrazdírovou.

S plaveckou kariérou se rozloučila motýlkářka Lucie Svěcená i čtyři nedávní reprezentační trenéři včetně Vlastimíra Perny a Josefa Nalezeného.

Anketa o nejlepšího českého plavce roku 2021:
Plavání:
1. Barbora Seemanová
2. Kristýna Horská
3. Jan Čejka.
Plavání - junioři:
1. Jakub Bursa.
Dálkové plavání:
1. Matěj Kozubek.
Skoky do vody:
1. Michal Navrátil.
Synchronizované plavání:
1. Karolína Klusková a Alex Lucie Hrazdírová.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.

Nejnovější články