Hlavní obsah

Nejen Ledecká! Další česká hvězda hlásí zásadní novinku, Seemanová má nového trenéra

18. 8. 2022 13:12

Léto plné změn prožívají české hvězdy. Před pár měsíci ohlásila zásadní novinky sněhová královna Ester Ledecká. Teď ji následuje další mladá dáma, která vládne pro změnu u vody. Elitní česká plavkyně Barbora Seemanová po deseti letech ukončila spolupráci s trenérkou Petrou Škábovou. "Chtěla bych Petře strašně moc poděkovat, protože ze mě udělala plavkyni, jakou jsem dnes. Nicméně minulý rok na podzim jsem si vyzkoušela tréninky v mezinárodním týmu ISL a chtěla jsem udělat změnu," říká Seemanová v tiskové zprávě pro média.

Foto: Sportegy/Matěj Třasák

Elitní česká plavkyně Barbora Seemanová má nového trenéra.Foto: Sportegy/Matěj Třasák

Článek

Dvaadvacetiletá finalistka loňských olympijských her se rozhodla, že se bude připravovat pod švýcarským trenérem Lukou Gabrilem, který Seemanovou vede právě v týmu ISL. Do stejného týmu patří mimo jiné i švédský reprezentant Erik Persson, Robert Glinta z Rumunska i Kanaďanka Kayla Sanchezová.

Seemanová od loňského podzimu absolvovala vedle přípravy v Česku také několik soustředění právě pod Gabrilem. "Dodalo mi to hrozně moc energie a nakonec jsem se rozhodla pro kompletní změnu, protože pro plavce není jednoduché kombinovat více tréninkových programů," vysvětluje rodačka z Prahy.

A co říká na rozhodnutí Seemanové trenér Gabrilo? "Jsem nadšený, že příjmu výzvu trénovat Báru. Věřím, že patří mezi nejčistší talenty v plaveckém světě. Měl jsem možnost s ní spolupracovat během minulé zimní sezony a byla to hodně pozitivní zkušenost."

Seemanová zase oceňuje načasování. "Na novou kapitolu se těším. Podle mě přišla v moment, kdy přijít měla. Líbí se mi trenérova vize a už se těším na prosinec, kdy mě čeká mistrovství světa v Austrálii, na které se už připravuju," pokračuje Seemanová, která přišla o srpnové mistrovství Evropy kvůli borelióze.

"Chtěla bych Petře za všechno moc poděkovat, udělala ze mě plavkyni, jakou jsem dnes. Strávily jsme spolu spoustu času a jsem moc ráda, že můžu říct, že mám v podstatě jen pozitivní vzpomínky," dodává Seemanová na adresu bývalé trenérky.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •