Článek
„Tohle byl jediný světový rekord, o kterém jsem jako dítě vždycky snila. Teď jsem to dokázala, je to naprosto neuvěřitelné,“ řekla trojnásobná olympijská šampionka z předloňských her v Paříž. Loni na mistrovství světa v Singapuru se McIntoshová přiblížila rekordu Liou C'-ke na osmnáct setin. V neděli se už mohla radovat.
„Na poslední padesátce jsem si říkala, že musím být rekordu blízko, podle toho, jak lidi šíleli. To mě hnalo až do cíle,“ řekla. Druhou Mary-Sophii Harveyovou deklasovala plavkyně žijící a trénující v USA pod vedením Boba Bowmana o 8,5 sekundy.
Světovou rekordmankou je mladá Kanaďanka také v polohovém závodu na 200 i 400 metrů a na kraulařské čtyřstovce. V Montrealu držitelku osmi zlatých medailí z mistrovství světa čekají ještě další starty.









