Olympijský šampion Prskavec je Kanoistou roku, svazovou anketu vyhrál potřetí

Olympijský vítěz ve vodním slalomu Jiří Prskavec je opět Kanoistou roku. Osmadvacetiletý kajakář v anketě Českého svazu kanoistů, která oceňuje nejlepší závodníky napříč disciplínami, navázal na výhry z let 2015 a 2019. Tehdy se radoval díky světovým titulům. Tentokrát na MS vypadl v semifinále, ale ten nejdůležitější závod sezony vyhrál.

Vodní slalomář Jiří Prskavec pózuje se zlatou medailí z Tokia po návratu do Prahy.

Za Prskavcem v hodnocení individuálních závodníků skončil další medailista ze slalomářských soutěží na OH v Tokiu - stříbrný kanoista Lukáš Rohan. Třetí příčku obsadil rychlostní kanoista Martin Fuksa. Ten na olympijských hrách skončil na kilometru pátý a nedosáhl na vytouženou medaili, ale získal evropské tituly na 500 i 1000 metrů a byl na obou distancích vicemistrem světa.

Na dnešním slavnostním vyhlášení byla k vidění kompletní sada olympijských medailí. Nejlepší posádkou byl totiž vyhlášen bronzový deblkajak z olympijského závodu v Tokiu Josef Dostál, Radek Šlouf. Druhý jmenovaný byl i ve druhé nejlepší posádce sezony, kterou se stal bronzový čtyřkajak z MS ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Vorel a Šlouf.

Kanoista roku 2021, anketa Českého svazu kanoistů:
Jednotlivci:
1. Prskavec (vodní slalom/K1)
2. Rohan (vodní slalom/C1)
3. M. Fuksa (rychlostní kanoistika/C1).
Posádky:
1. Dostál, Šlouf (rychlostní kanoistika/K2)
2. Špicar, Havel, Vorel, Šlouf (rychlostní kanoistika/K4)
3. Fišerová, G. Satková, M. Satková (vodní slalom/C1).
Junioři:
1. Rudorfer (vodní slalom/K1).
Osobnost maratonu:
Březina.
Osobnost sjezdu:
Rolenc.

Juniorskou kategorii ovládl kajakář Martin Rudorfer, juniorský mistr Evropy a vicemistr světa ve vodním slalomu.