Plavec Gracík byl na ME do 23 let čtvrtý sedm setin od medaile

Český plavec Daniel Gracík obsadil na premiérovém mistrovství Evropy do 23 let čtvrté místo na trati 50 metrů motýlek. Osmnáctiletý talent a národní seniorský rekordman zaostal v Dublinu časem 23,64 sekundy jen o sedm setin za bronzem. Od českého historického maxima, v kterém se vloni na motýlkářské padesátce stal v Limě juniorským vicemistrem světa, dělilo pardubického plavce 18 setin. Titul získal v čase 23,16 Řek Stergios-Marios Bilas.

Český plavec Daniel Gracík na archivním snímku.

Ve finále kraulařské stovky uzavřela devítičlenné startovní pole finalistek Barbora Janíčková, jež byla osmou nejlepší Evropankou při účasti výpravy USA v roli hosta. Na vytrvalecké osmistovce skončil dvanáctý Michal Judickij.

O jediný cenný kov pro českou výpravu se postaral v sobotu Miroslav Knedla, který skončil třetí v závodě na 50 metrů znak.