Plavec Gracík je juniorským mistrem Evropy na motýlkářské stovce

Český plavec Daniel Gracík vyhrál na juniorském mistrovství Evropy v Otopeni motýlkářskou stovku a časem 52,69 výrazně překonal svůj juniorský národní rekord ze čtvrtečního semifinále. Tobias Kern skončil na stejné trati šestý, Michail Judickij obsadil na dlouhé polohovce čtvrté místo. K bronzu mu v Rumunsku scházely takřka tři desetiny sekundy.

Český plavec Daniel Gracík vyhrál na juniorském mistrovství Evropy v Otopeni motýlkářskou stovku.

Sedmnáctiletý Gracík, který do finále postoupil z třetího místa, dnes jako jediný pokořil hranici 53 sekund. Druhého Dána Caspera Puggaarda porazil o 36 setin a k bronzu z padesátky z loňského šampionátu v Římě přidal nejcennější medaili.

Pardubický plavec Gracík, který v úterý obsadil desáté místo na znakařské padesátce, navázal zlatem na Jana Čejku. Ten se stal dosud posledním českým juniorským mistrem Evropy na 200 m znak před třemi lety v Kazani. Loni v Římě získali Češi stříbro a dva bronzy.