Prsaři Zábojník a Netrh postoupili na ME v krátkém bazénu do semifinále stovky

Čeští prsaři Matěj Zábojník a Vojtěch Netrh postoupili na mistrovství Evropy v krátkém bazénu do semifinále stovky. V rozplavbách na šampionátu v rumunském Otopeni byl rychlejší Zábojník, jenž obsadil patnáctou příčku. Netrh se zařadil na osmnáctou pozici, ale v redukovaném pořadí s maximálně dvěma plavci z jedné země byl druhý nad čarou.

Matěj Zábojník na archivním snímku.

Zábojník v rozplavbě předvedl své sezonní maximum 58,57 sekundy. Sice zaostal téměř o sekundu za svým dva roky starým českým rekordem, ale na účast v semifinále to stačilo. Pod 59 sekund se dostal i Netrh, jenž výkonem 58,95 zůstal 27 setin za svým osobním rekordem z říjnového Šamorína.

Zábojník s Netrhem se tak představí v podvečerním finálovém bloku, který začne v 17:00 SEČ. Doplní znakaře Miroslava Knedlu a motýlkáře Daniela Gracíka, které čeká finále.