Seemanová i Horská na SP v Budapešti vylepšily české rekordy a doplavaly třetí

Plavkyně Barbora Seemanová a Kristýna Horská obsadily na mítinku Světového poháru v Budapešti třetí místa a obě zároveň vylepšily vlastní národní rekordy. Seemanová na kraulařské čtyřstovce dohmátla v čase 4:06,09, její dosavadní rekordní výkon z předloňského roku byl o 2,28 sekundy horší. Horská posunula rekord na 200 metrů prsa o 41 setin sekundy na 2:24,62.

Barbora Seemanová

Seemanová ve finále uhájila třetí pozici o 46 setin před domácí plavkyní Ajnou Késelyovou, která má na této trati stříbro a bronz z mistrovství Evropy. Na vítěznou Eriku Fairweatherovou z Nového Zélandu ztratila třiadvacetiletá česká kraulařka téměř čtyři sekundy.

Horská byla třetí už v rozplavbách, kde jí chybělo jen 18 setin k limitu na únorové mistrovství světa v Dauhá. Ve finále zrychlila o více než sekundu a vylepšila i svůj předloňský rekord z olympijských her v Tokiu. Za nizozemskou vítězkou Tes Schoutenovou zaostala o více než tři vteřiny, před čtvrtou Monou McSharryovou z Irska ale měla podobně bezpečný odstup.