Seemanová vyhrála na plaveckém MČR pět disciplín, zářili i Čejka a Benešová

Barbora Seemanová vyhrála na plaveckém mistrovství republiky pět disciplín. Úřadující mistryně Evropy na kraulové dvoustovce a šestá žena z olympijských her se tak úspěšně vrátila do bazénu poté, co kvůli zdravotním problémům vzdala účast na světovém šampionátu v Budapešti.

Česká plavkyně Barbora Seemanová otestuje po zranění formu.

Dvaadvacetiletá Seemanová v pražském areálu v Podolí ovládla tři kraulové a dva motýlkářské závody, dvakrát skončila druhá. Počtem medailí ji ale předčila Alena Benešová, která i se štafetovými závody získala šest zlatých a tři stříbrné. Mezi muži byl nejúspěšnější Jan Čejka, který po návratu z MS čtyři disciplíny vyhrál a pětkrát doplaval na druhém místě.

Čejka navíc pomohl pardubické smíšené štafetě k českému rekordu. Kvarteto Čejka, Moc, Šimánová, Vavřinová zaplavalo v polohovém závodu na 4x100 metrů čas 3:59,48. Další limity na srpnové ME přidaly Seemanová a znakařka Simona Kubová.