Slalomářka Kneblová vybojovala na MS do 23 let stříbro v závodu kanoistek

Tereza Kneblová vybojovala na mistrovství světa do 23 let ve vodním slalomu v Krakově stříbro v závodu kanoistek. Za Slovenkou Soňou Stanovskou ve finále zaostala o 57 setin sekundy a vylepšila loňské čtvrté místo z šampionátu v Itálii. Letošní mistryně Evropy a obhájkyně světového stříbra v této věkové kategorii Gabriela Satková nasbírala v semifinále šest trestných sekund a skončila na první nepostupové 11. příčce.

Tereza Kneblová, čerstvá vicemistryně světa do 23 let v kategorii C1.

Na druhé zlato po pátečním triumfu na kajaku útočila Američanka Evy Leibfarthová, ale kvůli dvěma trestným sekundám na ni zbyl jen bronz. Kneblová ji porazila o 22 setin.

Z trojice kanoistů se do desetičlenného finále nikdo nedostal, nejlepší byl na 14. místě Vojtěch Heger. Vyhrál Francouz Jules Bernardet.

Odpoledne budou o medaile bojovat juniorští kajakáři a kajakářky, v obou závodech má česká výprava ve hře plný počet tří lodí.