Vraštil se Šimánkem obsadili na ME ve veslování čtvrté místo

Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek obsadili na dvojskifu lehkých vah čtvrté místo na mistrovství Evropy ve veslování a o jednu pozici tak vylepšili výsledek z loňského šampionátu. Titul na jezeře Bled získali Švýcaři Jan Schäuble a Raphael Ireland.

Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek na archivním snímku

Vraštil se Šimánkem postoupili z prvního místa v semifinále, dnes ale na nejrychlejší trojici nestačili. Od bronzu nakonec nejlepší českou posádku současnosti dělily více než tři sekundy.

O postup do bojů o medaile dnes ve Slovinsku bojovala skifařka Lenka Lukšová, která obsadila v semifinále páté místo a v neděli se představí ve finále B.

Párová čtyřka žen ve složení Simona Pašková, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová, Markéta Nedělová obsadila ve finále B s velkým odstupem poslední páté místo. České veslařky doplatily technické problémy lodi.

V neděli nastoupí ve finále A skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová.