Kanoista Fuksa zvítězil na Světovém poháru v Poznani, zlato věnoval dceři

Kanoista Martin Fuksa vyhrál na Světovém poháru v Poznani závod na 1000 metrů. Druhého Poláka Wiktora Glazunowa porazil o 16 setin sekundy. Třicetiletý český reprezentant si připsal už 16. vítězství v elitním seriálu, loni v Polsku slavil double na 500 a 1000 metrů. Zlato věnoval své čerstvě narozené dceři.

Martin Fuksa věnoval zlato své čerstvě narozené dceřiVideo: kanoe.cz

Dvojnásobný mistr světa a jedenáctinásobný evropský šampion Fuksa absolvoval první individuální start v sezoně. Výsledek předčil jeho očekávání. "První mezinárodní závod na singlu a vítězství, upřímně jsem to nečekal, ale chtěl jsem to. Dal jsem si do hlavy, že chci bojovat o co nejlepší výsledek, nejlíp o první místo," řekl v nahrávce pro média.

Z triumfu byl nadšený i proto, že v pátečních rozjížďkách a semifinále se mu tolik nedařilo. "Včera to nebyl úplně nejideálnější den, co se týče pocitu. Ale řekl jsem si, že budu šetřit rozjížďku, semíčko a pojedu si na téhle krajní dráze. Pojedu si prostě svůj tréninkový závod, nebudu se na nikoho ohlížet a podívám se až v cíli. To jsem dodržel a jsem rád, že jsem se podíval v cíli a byl jsem o kousek první. Je úplně jedno o kolik, důležité je, že budu mít zlato na krku," dodal. V neděli ho čeká ještě finále deblkanoí na 500 metrů s bratrem Petrem. Před dvěma týdny v Szegedu skončili třetí ve finále B.

Radost Martina Fuksy z triumfu ve Světovém poháru.

Kajakářka Anežka Paloudová obsadila osmé místo v závodu na 200 metrů. Na vítěznou Polku Katarzynu Kolodziejczykovou ztratila 1,22 sekundy.

Josef Dostál vyhrál na kajaku finále B na 1000 metrů stejně jako před dvěma týdny v Szegedu. O tři desetiny sekundy porazil Švéda Martina Nathella a obsadil celkové desáté místo. Čtyřnásobný olympijský medailista pojede ještě dnes odpoledne semifinále v neolympijské disciplíně 500 metrů.