Perušič se Schweinerem na závěr skupiny v Dauhá podlehli Nizozemcům

Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem si na turnaji Pro Tour Elite v Dauhá připsali vítězství a porážku. Nejprve zdolali brazilský pár André, George 21:17, 21:16 a díky druhé výhře si na úvodní akci sezony zajistili postup do play off. V posledním utkání ve skupině na katarském písku, kde před třemi lety slavili první ze tří triumfů na elitním světovém okruhu, prohráli s Nizozemci Matthewem Immersem a Stevenem van de Veldem 21:23, 19:21 a zkomplikovali si přímý postup do čtvrtfinále.

David Schweiner (vlevo) a Ondřej Perušič na archivním snímku.

Perušič se Schweinerem v úvodním setu proti nizozemským kvalifikantům dohnali čtyřbodovou ztrátu a v těsné koncovce se jako první dostali k setbolu, ale dvě šance ukončit sadu nevyužili a nakonec ji ztratili. Také druhý set byl dlouho vyrovnaný, v úplném závěru rozhodla dvě esa Nizozemců.

Proti Adrému s Georgem Češi téměř po celý první set vedli a i díky třem esům a minimu nevynucených chyb jej nakonec dovedli k pohodlnému vítězství. Ve druhé sadě Brazilci, kteří na předloňském mistrovství světa v Římě získali bronz, několikrát smazali těsné manko. Turnajové dvojky a úřadující šampioni z Mexika ale pokaždé znovu odskočili a utkání zakončil Schweinerův blok.

„Podle skóre relativně snadné, ale nebyl to pro nás tak úplně jednoduchý zápas. Myslím, že Brazilce nezastihl začátek sezony v nejlepší formě, protože ani my jsme nepředvedli oslnivý výkon. I přesto jsme zvítězili 2:0. Oproti včerejšímu zápasu jsme o dost lépe podávali a Brazilci potom často útočili z těžších situací, ze kterých se nám je dříve nebo později podařilo ubránit,“ řekl Perušič.

Svěřenci italského trenéra Andrey Tomatise oplatili sedmým nasazeným Brazilcům porážku z předloňského finále v Itapemě a navázali na středeční třísetovou výhru nad zkušeným nizozemským párem Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen. Vítěz skupiny postoupí přímo do čtvrtfinále, druhý a třetí tým čeká předkolo.