Lvi Praha porazili Las Palmas, ale po zlatém setu nepostoupili do čtvrtfinále LM

Lvi Praha po dramatické odvetě nepostoupili do čtvrtfinále volejbalové Ligy mistrů. Španělský klub Guaguas Las Palmas doma porazili 3:1 po setech 25:21, 25:21, 22:25 a 25:22, ale zlatý set pak prohráli jednoznačně 8:15. Podobně jako ve třetí dějství jim v rozhodující zkrácené sadě odešel servis, nedařilo se jim ani na příjmu a v útoku.

Lvi Praha přes Las Palmas nepostoupili.

Ve třech vítězných setech táhli Lvy především smečaři Luis Estrada a Daniel Čech. Kubánec Estrada byl se třiadvaceti body nejproduktivnějším hráčem Pražanů. Jeho vystoupení kalilo jen pět zkažených servisů. Zlatý set patřil smečaři Las Palmas Nicolasi Brunovi, jenž se díky tomu dostal na 21 bodů.

Hráči Las Palmas, kteří v základní skupině vyřadili Jihostroj České Budějovice, se po postupu přes českého mistra utkají ve čtvrtfinále s tureckým klubem Ziraat Bank Ankara.

Volejbalová Liga mistrů - osmifinále, odvetný zápas:
Lvi Praha - Guaguas Las Palmas 3:1 (21, 21, -22, 22), zlatý set 8:15
Rozhodčí: Valentar (Slovin.), Geldofová (Niz.). Čas: 143 min. Diváci: 2150. První zápas 0:3, postoupilo Las Palmas.
Sestava a body Lvů Praha: Čech 19, McCarthy 14, Schouten 18, Estrada 23, Crer 8, Janouch, libero Moník/Tláskal - Kollátor 1, Vodička, Thiel. Trenér: Barrial.
Nejvíce bodů Las Palmas: Bruno 21, Zonca 17, Souza 14, Vigrass 12.