Lvi Praha ve volejbalové Lize mistrů prohrál s Galati, ale drží druhé místo

Lvi Praha ve volejbalové Lize mistrů zaváhali na palubovce Galati. Poslednímu týmu skupiny E, který před dnešním duelem nebodoval, podlehli 2:3 na sety. Po prohrané úvodní sadě otočili na 2:1 ve svůj prospěch, ale pak další dva sety prohráli. Ačkoli v Rumunsku získali jen bod, udrželi postupové druhé místo za suverénní Civitanovou.

Ilustrační foto.

Vstup do zápasu českým šampionům vůbec nevyšel. Nedařilo se jim na servisu ani při obraně v poli, udělali devět nevynucených chyb za set a v bouřlivé atmosféře prohráli první set 15:25. Ve druhé sadě se ale obraz hry úplně obrátil. Tentokrát výborně podávali Lvi a rumunský celek vypadl z role. Pražané odskočili na 16:11, jenže domácí sadu s přispěním velmi riskantních podání zdramatizovali. Přiblížili se rozdíl jediného bodu, ale Lvi i díky střídajícímu smečaři Luísi Elianu Estradovi vyhráli set 25:23.

Kubánec Estrada zůstal na palubovce pro zbytek zápasu a nakonec nasbíral 18 bodů. Ve třetí sadě se k němu přidal i mnohdy tápající univerzál Casey Schouten a Lvi tentokrát měli set celou dobu pod kontrolou. Domácím povolili jen 19 bodů.

Galati ani za nepříznivého stavu nesložilo zbraně. Ve čtvrtém setu využilo slabší útočné pasáže hostů a pětibodovou sérií otočilo na 8:5. Lvi pak snížili na 18:19, jenže v koncovce Schouten ani Estrada nepodali a naopak domácí servisem komplikovali přihrávajícím hráčům českého týmu život. Bylo z toho jejich vítězství 25:21, které znamenalo tie-break.

Jeho začátek přinesl festival zkažených podání na obou stranách. Nervozitu dříve setřásli domácí a před změnou stran odskočili na 8:4. Lvi ještě snížili na 10:11, ale pak už uhráli jen jeden míč a podlehli 11:15. Po více než dvouhodinové bitvě uzavřeli první polovinu základní skupiny Ligy mistrů těsnou porážkou.

Jejich nejproduktivnějším hráčem byl s 19 body Schouten. Ten ale tentokrát na sedmnáct bodů z útoku potřeboval 38 nahrávek, což znamenalo na univerzála podprůměrnou úspěšnost 45 procent.