Krčmář ztrácel v běhu, Lägreid je králem Holmenkollenu

Jediný český účastník závodu mužů na 15 km s hromadným startem obsadil při SP na Holmenkollenu až 23. místo. Michal Krčmář se dopustil dvou chyb při střelbě vstoje, ale ztrácel především běžecky. Druhé vítězství během dvou dnů zapsal domácí Nor Sturla Holm Lägreid.

Český biatlonista Michal Krčmář na archivním snímku

Závod pro třicet nejlepších mužů pohárového seriálu začal šokem pro domácího favorita. J. Bö musel hned po úvodní ležce na tři trestná kola. Celkem jich v masáku absolvoval šest a obsadil až čtrnáctou příčku, což je pro něj nejhorší umístění v sezoně.

Mezi devět biatlonistů, kteří začali nulou, patřil i Krčmář. Zaostával ale hodně v běhu, ke druhé zastávce na střelnici přijel až sedmnáctý se ztrátou přes čtyřicet vteřin na v té chvíli vedoucí švédský tandem Samuelsson, Ponsiluoma.

Krčmář sice dokázal i další ležku vynulovat a patřil do skupinky pěti závodníků bojujících o desáté místo, jenže vstoje se dopustil dvou chyb a po 300 metrech na trestném kole ztratil kontakt s nejlepšími.

Čistá střelba i po třetí položce udržela v čele Němce Dolla, s ním po boku jel T. Bö, jenže poslední stojku nezvládl ani jeden u nich. Starší z domácí sourozenecké dvojice byl v cíli sedmý. Nakonec to byl jiný Nor, vítěz pátečního závodu na 20 km Lägreid, kdo dosáhl na prvenství. Krčmář projel cílem až na 23. místě.