Bravo! Markéta Davidová bere ze světového šampionátu bronz, Mikyska mistrem světa

Markéta Davidová získala na mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích v Ruhpoldingu bronz v závodu s hromadným startem. Pětadvacetiletá česká reprezentantka na střelnici dvakrát chybovala a nestačila na dvě soupeřky s jedním trestným kolem.

Makula získala na letním MS v biatlonu bronz v závodě s hromadným startem.

Vyhrála Dorothea Wiererová, vítězka pátečního supersprintu, v němž byla Davidová čtvrtá. Italka porazila o 9,4 sekundy domácí Němku Denise Herrmannovou, Davidová zaostala o 30,9 sekundy. "Jsem moc ráda za střelecký čas. Mohlo by být aspoň o jednu chybu míň, ale myslím si, že to nebylo špatné," řekla Davidová.

Nejlepší česká biatlonistka, loňská mistryně světa z vytrvalostního závodu v klasickém biatlonu, získala v Ruhpoldingu druhou medaili po stříbru ze sobotního sprintu. Muži jedou závod s hromadným startem v 15:05.

Jessica Jislová v akci v závodě s hromadným startem.

V hromadném závodu mužů útočil na medaili Vítězslav Hornig, ale o šanci na cenný kov přišel chybou na posledním dvacátém terči. Do cíle dojel osmý s odstupem 37,7 sekundy za vítězem Sebastianem Samuelssonem ze Švédska. Michal Krčmář skončil sedmnáctý.

Jonáš Mareček (vlevo), Tomáš Mikyska (uprostřed) na stupních vítězů.

Petr Slavík/Český biatlon

Junioři měli na programu stíhačku, v níž stejně jako ve sprintu obsadili první dvě příčky Tomáš Mikyska a Jonáš Mareček. Mladí čeští reprezentanti si oproti sobotě místa vyměnili, dnes vyhrál Mikyska před Marečkem. Češi měli na dosah kompletní stupně vítězů, Ondřej Mánek ale skončil s odstupem necelých tří sekund čtvrtý.

Bronz na závěr programu vybojovala juniorka Tereza Voborníková a česká výprava odjede z Ruhpoldingu s celkově sedmi cennými kovy. Loni v domácím prostředí Nového Města na Moravě získali Češi rekordních 13 medailí.