Českým biatlonistkám se ve sprintu nedařilo, Davidová skončila ve třetí desítce. Vyhrála Hauserová

Pět českých biatlonistek se představilo ve sprintu na 7,5 kilometru ve finském Kontiolahti. Nejlépe dopadla Markéta Davidová, která se dvěma chybami skončila na 22. místě. Do nedělní stíhačky postoupila z 52. místa ještě Lucie Charvátová, která musela na tři trestná kola a 58. Tereza Voborníková, která chybovala pouze jednou vleže. Vyhrála Rakušanka Lisa Theresa Hauserová.

Markéta Davidová na trati sprintu.

Davidová měla závod výborně rozjetý a po čisté položce vleže ztrácela z osmého místa na průběžně vedoucí Norku Ingrid Landmark Tandrevoldovou zhruba pět sekund. Vestoje ale netrefila dva terče včetně toho posledního, který jí byl osudným už při vytrvalostním závodě. "Za dva je dneska asi moc," posteskla si v rozhovoru pro Českou televizi.

Propadla se na osmnáctou příčku a pozici ve druhé desítce ve vyrovnaném závěru na trati neudržela. "Myslím si, že jsem měla skvělé lyže. Trošičku mě mrzí, že jsem nedokázala nic sjet. Měla jsem pocit, že jsem docela jela, ale holky asi jely ještě rychleji," litovala nejlepší česká biatlonistka, která měla až osmnáctý běžecký čas. V cíli ztratila 54,2 sekundy a před nedělní stíhačkou ji dělí zhruba patnáct sekund od první desítky. Na stupně vítězů má manko téměř půl minuty.

Rakušanka Lisa Theresa Hauserová ovládla sprint v Kontiolahti.

Hauserová nechala zapomenout na nevydařený vytrvalostní závod a tentokrát byla na střelnici přesná. Když k tomu přidala devátý nejrychlejší běh, byla z toho výhra o 17,3 sekundy před Italkou Lisou Vitozziovou. Ta doplatila na jednu chybu na střelnici, ale i druhá příčka jí stačila k posunu do čela SP.

Davidová byla jedinou českou biatlonistkou, která dnes bodovala. Do stíhacího závodu ji doprovodí ještě dvaapadesátá Lucie Charvátová a osmapadesátá Tereza Voborníková.