Masák zcela v norské režii, z vítězství se radoval Christiansen

Naprostou dominanci norských biatlonistů při letošním Světovém poháru potvrdil i závod na 15 km s hromadným startem v italské Anterselvě. Poslední disciplínu před únorovým MS v Novém Městě na Moravě vyhrál Vetle Sjästad Christiansen. Stupně vítězů patřil výhradně reprezentantům této země, druhý byl Dale-Skejvdal a třetí Sörum. Další Nor a pohárový lídr Johannnes Thingnes Bö obsadil páté místo.

Norský biatlonista Vetle Sjästad Christiansen v akci

Mužský masák určený pro elitní třicítku průběžné pohárové klasfikace probíhal při absenci Michala Krčmáře v dějišti šestého pohárového dílu bez české účasti a rozjeli ho nejlépe Christiansen a Dale-Skjevdal. Na jejich krajanovi J. Böovi se v úvodu možná podepsal pád, který měl krátce před střelnicí. Musel absolvovat dvě trestná kola a z nich se vrátil až osmadvacátý.

Po druhé ležce si uchovalo čistou střelbu devět biatlonistů srovnaných ve špičce závodu v sedmi vteřinách. Nebyl mezi nimi sice dosavadní lídr Christiansen, který ale 150 metrů navíc odkroužil velmi rychle a už na osmém kilometru se vrátil do čelní skupiny.

Favorit J. Bö si jel tak trochu vlastní stíhačku, při níž se vytáhl na 13. místo před třetí střelbou se ztrátou už jen osmnácti vteřin na špičku závodu. Stojku odstřílel výborně Francouz Fillon Maillet, jenž opouštěl střelnici v doprovodu dvou Norů Söruma a Christiansena. Za nimi jeli další tři jejich krajané Dale-Skjevdal i oba sourozenci Tarjei a Johannes Bö.

Na lyžích nesmírně rychlý Christiansen zvládl čistě a ve výborném rytmu poslední stojku a získal rozhodující desetivteřinový náskok na Fillona Mailleta, jenž poslal do terče všech dvacet ran a jako jediný narušil norskou nadvládu. Pozici na stupních vítězů však Francouz neuhájil.