Parádní stíhačka. Český biatlonista riskoval i skvěle běžel

Z výsledků českých biatlonistů na evropském šampionátu v Osrblí výrazně vystupuje vydařená stíhací jízda. Jakub Štvrtecký se při ní na Slovensku posunul z 39. místa po sprintu až na dvanácté. Ve stíhacím závodě si zvedl střelecké sebevědomí, vydařená byla i běžecká část.

Jakub Štvrtecký na archivním snímku.

Sprint Štvrtecký pokazil, se čtyřmi střeleckými chybami byl na konci čtvrté desítky pořadí. Šampionát, jehož výsledky ještě mohou vstoupit do konečné podoby nominací na MS v Novém Městě na Moravě, mu ale vzápětí přinesl i pozitivní zážitek. Stíhačku.

Zatímco řadě dalších závodníků kazil bilanci silný vítr, Štvrtecký se prezentoval slušnou střelbou 1+0+2+0. Lépe si na střelnici počínalo jen pět startujících.

„Foukalo hodně zleva, což je pro Osrblí typické. Na závěrečné stojce jsem měl trochu štěstí, tolik nefoukalo. Říkal jsem si, že to risknu a vyplatilo se,“ cituje web biatlon.cz Štvrteckého. Vsadil na rychlosti, s terči se vypořádal za 21 sekund.

A tím to nekončilo. Střelnici opouštěl jako 18. v pořadí a stačil se zlepšit o dalších šest míst.

V posledním kole byl vůbec nejrychlejší ze všech. V pořadí čistých časů stíhačky skončil třetí. Mohlo mu to dodat optimismus před MS. „Pocitově to nebylo běžecky špatné ani o den dřív, ale teď mi to vyšlo i na střelnici. Už to nebylo z mé strany jen přežívání,“ hodnotil pro svazový web nejlepší český výsledek na probíhajícím kontinentálním mistrovství.