Velké české zoufalství. Biatlonisty doma ve sprintu trápil běh, Krčmář bral pouhé dva body

Praha/Nové Město na Moravě

Českým mužům se sprint na Světovém poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě vůbec nepovedl. Zřetelně zaostávali v běhu, navíc každý z nich udělal minimálně dvě střelecké chyby. Nejlepší z domácí pětice Michal Krčmář tak obsadil až 39. místo, za něj bral pouhé dva body. Do nedělní stíhačky se kvalifikovali ještě Jakub Štvrtecký ze 45. pozice a Ondřej Moravec, jenž skončil o dvě příčky za ním. Premiérový triumf v pohárovém seriálu mohl oslavit Francouz Simon Desthieux, na stupně vítězů se nečekaně nedostal nikdo z Norů.

Michal Krčmář při závodě s hromadným startem.

Sázka poslat Krčmáře do závodu až úplně na závěr, kdy předpověď počasí slibovala ochlazení a přimrzání stopy, nevyšla. Nejlepší z českých mužů se soužil především na běžkách, přes enormní úsilí na trati zaznamenal až 32. čas a k tomu na obou položkách nechal bez zásahu jeden terč. Jedenáctý z této disciplíny na nedávném mistrovství světa viditelně zápasil s materiálem a stálo ho to spoustu sil

Nenavázal tak na páteční štafetu v Novém Městě, v níž po prvním úseku předával jako třetí. Lyže moc nejely ani dalším reprezentantům, byl to propadák. „Necítil jsem se vůbec dobře. Od začátku do konce jsem na trati dost trpěl a musíme rozebrat, proč nám to vlastně všem neběželo. Za takové situace byly dvě chyby na stojce neúnosně moc," posteskl si Štvrtecký.

Milan Žemlička si naději na účast ve stíhačce odstřelil už při položce vleže, kde zaujal špatně polohou a nezareagoval ani správně na vítr, takže první tři rány poslal mimo terč. Znamenalo to pro něj 450 metrů navíc. Dokonce čtyřikrát kroužil po trestném kole Adam Václavík, ale na lyžích byl přece jen rychlejší než mladší krajan.

Vstupenkou na stupně vítězů byla při sobotním sprintu na 10 km čistá střelba. Na ni doplatili v běhu tradičně rychlí Norové. Vedoucí muž pohárového seriálu Johannes Thingnes Boe udělal na střelnici celkem tři chyby a ani nejrychlejší čas na lyžích mu nestačil na lepší než jedenácté místo v cíli.

V průběžném hodnocení SP druhý Lägreid už ztrácí na krajana v boji o velká křišťálový glóbus jen 19 bodů. Hodně napínavá bude stíhačka, šest nejlepších je srovnáno do patnácti vteřin a ještě 39. Krčmář zaostává necelou minutu od první desítky.