Hlavní obsah

Dvořák byl v závodě SP dvojbobů v Innsbrucku sedmnáctý

27. 11. 2021 17:02

Sedmnácté místo obsadil český dvojbob Dominik Dvořák, Jakub Nosek v dnešním závodě Světového poháru v Innsbrucku. Stejně jako před týdnem na úvod nové sezony vyhrál německý suverén Francesco Friedrich.

Foto: IBSF/Viesturs Lacis

Dvojbob Dominik Dvořák, Jakub Nosek na trati - ilustrační fotoFoto: IBSF/Viesturs Lacis

Článek

Dvořák v minulé sezoně obsadil v konečném pořadí Světového poháru dvojbobů třetí místo, ale v úvodu olympijské sezony se mu zatím nedaří. Minulý víkend byli v Innsbrucku spolu s Dominikem Záleským čtrnáctí. Dnes Dvořákovi s Noskem po první jízdě patřila šestnáctá příčka, ve druhé si ještě o jedno místo pohoršili. Čechům se nedařily starty, devětadvacetiletý pilot to vysvětlil potížemi s levým lýtkem.

"Před první jízdou mě při rozcvičce píchlo v levém lýtku, takže proto byly starty tak špatný. Nemohl jsme se o levou nohu opřít, měl jsem ji zatejpovanou jako kopyto a měl jsem ji namazanou, abych ji necítil," řekl Dvořák v nahrávce pro média. Po dojezdu do cíle se s námahou vysoukal z bobu a ztěžka usedl na mantinel a neskrýval zklamání. "Jsem naštvanej, protože to nejsou výsledky, jaké bychom chtěli," uvedl Dvořák.

Mistr světa, olympijský vítěz a úřadující šampion SP Friedrich, na kterého Dvořák ztratil 1,33 sekundy, stejně jako před týdnem zvítězil před krajanem Johannesem Lochnerem a s náskokem 36 setin si připsal 55. vítězství. Třetí byl Kanaďan Justin Kripps.

V neděli je v Innsbrucku na programu závod čtyřbobů a Dvořák věří, že si v něm zlepší náladu. "Noha asi lepší nebude, ale snad bude jako dneska a ten hendikep při startu se ve čtyřech lidech rozmělní a start bude konkurenceschopný," uvedl.

"Když zajedu jako dneska, protože si myslím, že jízdy byly dobrý, tak doufám, že se to projeví a mohlo by to být lepší," přidal Dvořák, který v úvodním závodu čtyřbobů před týdnem obsadil dvanácté místo.

SP v jízdě na bobech v Innsbrucku (Rakousko) - dvojboby:
1. Friedrich, Margis 1:43,48 (51,57+51,91)
2. Lochner, Rasp (všichni Něm.) -0,36 (51,72+52,12)
3. Kripps, Stones (Kan.) -0,48 (51,84+52,12),
...17. Dvořák, Nosek (ČR) -1,33 (52,39+52,42).
Průběžné pořadí SP (po 2 z 8 závodů):
1. Friedrich 450 b.
2. Lochner 420
3. Kripps 392,
...16. Dvořák 200.

Reklama

Sdílejte článek