Skokan Kraft si v Engelbergu pátým vítězstvím v sezoně upevnil vedení ve SP. Koudelka ani na šestý pokus nebodoval

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft vyhrál závod Světového poháru v Engelbergu a pátým triumfem v sezoně si upevnil vedení v průběžném hodnocení. Roman Koudelka obsadil 39. místo a ani šestý start v sezoně v elitním seriálu mu nepřinesl první body. Českého reprezentanta dnes s pokusem dlouhým 124 metrů od postupu do bodované třicítky dělilo 7,5 bodu.

Roman Koudelka na archivním snímku

Trojnásobný mistr světa Kraft, jenž zahájil sezonu čtyřmi výhrami v řadě, se v posledním závodu před vánoční pauzou vyšvihl k dalšímu vítězství z pátého místa po prvním kole. Ve finále předvedl nejdelší skok dne 142 metrů a krajana Jana Hörla předstihl o čtyři body.

Třetí skončil Pius Paschke, který tak završil nejúspěšnější víkend kariéry. Třiatřicetiletý Němec bronzem navázal na sobotní premiérové vítězství v seriálu a naladil se na Turné čtyř můstků.