Korejská krasobruslařka Kim Je-lim porazila v Sapporu mistryni světa Sakamotovou

O první korejské vítězství v krasobruslařské Grand Prix po 13 letech se postarala Kim Je-lim, která dnes vyhrála NHK Trophy v Sapporu. Devatenáctiletá závodnice porazila domácí favoritku Kaori Sakamotovou, úřadující mistryni světa, i když ve volné jízdě upadla. O tři roky starší Japonka ovládla volné jízdy, ale náskok Kim Je-lim z krátkého programu nesmazala.

O první korejské vítězství v krasobruslařské Grand Prix po 13 letech se postarala Kim Je-lim

Poslední korejskou vítězkou v Grand Prix byla olympijská šampionka a dvojnásobná mistryně světa Kim Ju-na, která vyhrála v roce 2009 Americkou brusli, francouzský díl seriálu i finále.

Dvojnásobným japonským triumfem skončila v Sapporu soutěž mužů. Nejlepší volnou jízdou se vyšvihl na první místo mistr světa Šoma Uno a odsunul na druhou příčku vítěze krátkého programu Sotu Jamamota, kterého porazil o více než 20 bodů.

Domácí příznivce potěšila vítězstvím i sportovní dvojice Riku Miuraová a Rjuiči Kihara, úřadující vicemistři světa.