Hlavní obsah

Krasobruslař Březina po pokažené volné jízdě skončil v Grand Prix v Rusku desátý

27. 11. 2021 14:08

Krasobruslař Michal Březina na Grand Prix v Soči nenavázal na vydařený krátký program a po pokažené volné jízdě klesl na desátou příčku. Vyhrál gruzínský reprezentant Morisi Kvitelašvili, který díky náskoku z krátkého programu porazil domácího Michaila Koljadu.

Foto: Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP

Český krasobruslař Michal Březina.

Článek

Březina měl na šestém místě minimální odstup do třetí pozice, ale hned první dva skoky ho připravily o šanci na úspěch. Zatímco v krátkém programu čtverný salchow i trojitý axel předvedl suverénně, tentokrát oba skončily pádem. Pak přidal ještě několik drobnějších zaváhání a známka 137,28 bodu byla téměř o patnáct bodů nižší, než jakou dostal v říjnu při prvním letošním startu v Grand Prix v Las Vegas.

V dnešním hodnocení v Soči to byla druhá nejhorší známka a v papírově hůře obsazeném závodě, než byl ten v Las Vegas, znamenala propad na desátou pozici. Při Americké brusli skončil Březina šestý. Tam se mu naopak povedla volná jízda lépe než krátký program.

Foto: Evgenia Novozhenina, Reuters

Michal Březina během volné jízdy v Soči.

Dnes se nedokázal mentálně připravit tak dobře jako na páteční krátký program. "Trošku mi dneska chyběla vnitřní koncentrace a kontrola svých vlastních myšlenek. Prostě jsem přemýšlel a chtěl jsem všechno zajet moc dobře," svěřil se v nahrávce pro média.

Do úvodních skoků šel s přehnaným úsilím a neměl je pod kontrolou. "U toho čtveráka i prvního axela jsem to přepálil a nebyl jsem schopný to udržet ve výjezdu," uznal. Pak litoval už jen dvojitého flipu místo trojitého ve druhé polovině programu. "To budu muset natrénovat, to mě asi trenér zabije, protože to bylo podruhé," poznamenal jednatřicetiletý český reprezentant. Jeho příštím závodem bude lednové mistrovství Evropy v Tallinnu.

Nejlepší volnou jízdu předvedl bronzový medailista z MS 2018 Koljada, i když upadl při úvodním čtverném salchowu a příliš se mu nevydařil ani následný čtverný toelop. Ze čtvrté příčky se posunul na druhou pozici. Na Kvitelašviliho v celkovém součtu ztratil 1,69 bodu. Na třetí příčku se propadl japonský vítěz krátkého programu Kazuki Tomono.

Rostelecom Cup, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení v Soči:
Muži:
1. Kvitelašvili (Gruz.) 266,33
2. Koljada (Rus.) 264,64
3. Tomono (Jap.) 264,19,
...10. Březina (ČR) 219,59.
Ženy:
1. Valijevová 272,71
2. Tuktamyševová 229,23
3. Chromychová (všechny Rus.) 219,69.
Sportovní dvojice:
1. Mišinová, Galljamov 226,98
2. Pavljučenková, Chodykin 212,59
3. Kadyrovová, Balčenko (všichni Rus.) 193,58.
Taneční páry:
1. Sinicinová, Kacalapov (Rus.) 211,72
2. Guignardová, Fabbri (It.) 203,71
3. Fournierová Beaudryová, Soerensen (Kan.) 191,40.

Reklama