Hlavní obsah

Na MS v alpském lyžování pojede šest Čechů včetně Dubovské a Zabystřana

1. 2. 2023 16:30

a mistrovství světa v alpském lyžování, které začne v pondělí ve francouzských střediscích Courchevel a Méribel, pojede šest českých reprezentantů. Největšími nadějemi jsou slalomářka Martina Dubovská a Jan Zabystřan, který zazářil především na nedávné univerziádě. Nominaci na webu oznámil Svaz lyžařů ČR.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Česká lyžařka Martina Dubovská ve Špindlerově Mlýně.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Tým je oslabený o Ester Ledeckou, která stále není připravena závodit po letní zlomenině klíční kosti a následných dvou operacích, a zkušeného Kryštofa Krýzla. Po něj sezona před Vánoci předčasně skončila kvůli natrženému přednímu zkříženému vazu v levém koleně.

Dubovská, jíž patří v této sezoně Světového poháru průběžně sedmnácté místo v hodnocení slalomu, pojede na MS pošesté. Nastoupila čtyřikrát, v roce 2015 ji o start připravila nemoc. Zatím se na této akci výrazněji neprosadila. I kvůli tomu, že se před dvěma lety z vážných rodinných důvodů těsně před MS odhlásila.

Na světovém šampionátu ve Francii ji doplní Adriana Jelínková a sestry Elese a Celine Sommerovy. Původně byla v nominaci také Gabriela Capová, ale ta se po slalomech ve Špindlerově Mlýně účasti na šampionátu vzdala. České ženy nastoupí jen v technických disciplínách, paralelním obřím slalomu a týmovém závodě.

Muži pojedou ve dvojici. Lídrem by měl být Zabystřan, který na univerziádě zazářil třemi zlatými a jednou bronzovou medailí. Na výkony z Lake Placid pak o víkendu navázal devatenáctým místem v superobřím slalomu Světového poháru v Cortině d'Ampezzo, což byly jeho první "svěťákové" body v této disciplíně. Na MS by chtěl absolvovat kompletní program. Společně s ním je v nominaci Filip Forejtek.

Světový šampionát potrvá do 19. února.

Nominace na MS v alpském lyžování:
Muži:
Filip Forejtek
Jan Zabystřan
Ženy:
Martina Dubovská
Adriana Jelínková
Elese Sommerová
Celine Sommerová

Reklama