Hlavní obsah

Adamczyková atakovala na SP v Cervinii stupně vítězů, skončila těsně čtvrtá

17. 12. 2022 12:50

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková skončila čtvrtá v závodě Světového poháru v Cervinii a zaznamenala nejlepší výsledek od loňského vážného zranění. Olympijská vítězka ze Soči 2014, která vynechala většinu minulé sezony kvůli zlomeninám obou nohou, útočila ve finále na třetí místo, souboj s Francouzkou Chloé Trespeuchovou ale těsně prohrála. Zvítězila Britka Charlotte Banksová před Australankou Josie Baffovou.

Foto: ČTK/AP, ČTK

Eva Adamczyková na archivním snímku.Foto: ČTK/AP, ČTK

Článek

"Jsem ráda, že jsem zase míň řešila kotníky. Jela jsem naplno a neměla žádné obavy. Začátek sezony jsem si nemohla přát lepší," řekla v nahrávce pro média Adamczyková.

Devětadvacetiletá závodnice potvrdila rostoucí formu. Po čtvrtfinálové účasti v premiérovém startu na začátku prosince v Les Deux Alpes skončila v pátek v prvním závodě v Itálii pátá po vítězství v malém finále. A nyní poprvé v sezoně prošla až do jízdy o medaile.

Trojnásobná vítězka Světového poháru Adamczyková skončila dnes ve čtvrtfinále i semifinále vždy druhá za Banksovou. Ve finále odstartovala z taktických důvodů později než její tři soupeřky. Postupně se na ně dotáhla a v těsném závěru atakovala třetí Treuspechovou, ale fotofiniš rozhodl v její neprospěch.

"Bylo to těžké rozhodnutí, jestli vyrazit stejně jako předtím s nimi, nebo dát opožděný start. Chtěli jsme to udělat tak, abych je dojela později než včera v malém finále, ale bylo to o moc. Nikdy nevíte, jak to ostatním pojede. Dojela jsem je po chvíli, od třetí jsem byla tři setiny. S ježděním jsem ale moc spokojená," doplnila Adamczyková.

Životní výsledek zajela druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková. Šestadvacetiletá snowboardistka využila ve čtvrtfinále pádu všech tří soupeřek a dostala se poprvé mezi nejlepší osmičku. Přestože v semifinále a malém finále skončila čtvrtá, vylepšila si dosavadní maximum, kterým bylo deváté místo z Veysonnaz v roce 2020.

"Letos to nebylo jednoduché, přišla jsem o největší podporu, která mi hradila soustředění a zázemí v Praze. Bez Dukly jsem se tak rozhodovala, zda to finančně zvládnu. Pomáhá mi můj tým, svaz, mám práci. Jsem ráda, že se vše zúročilo. Je to těžké, na sněhu jsem byla v přípravě zhruba dvacet dní. Když nemáte tolik naježděno, méně si věříte, proto jsem ráda za top 8. Zajela jsem nejlepší výsledek celé mé kariéry," dodala Hopjáková.

Mezi muži vypadli Jan Kubičík, Kryštof Choura i Jakub Žerava už v úvodním kole. Třetí závod sezony vyhrál Francouz Loan Bozzolo.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •