Bauer bodoval 26. místem v Lillehammeru, třicátý dojel Jakš

Běžec na lyžích Lukáš Bauer poprvé v sezóně bodoval. Volnou desítku Světového poháru v minitour v Lillehammeru dojel na 26. místě, Martin Jakš skončil třicátý. Závod ovládli Norové - zvítězil Martin Johnsrud Sundby před Finnem Haagenem Kroghem a Sjurem Röthem.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer.

Bauer startoval netradičně s číslem čtyři a ze svého výkonu měl dobrý pocit. "Závod se mi celkem vydařil," hodnotil na svém facebookovém profilu.

Na vítězného Sundbyho ztratil přes 47 sekund. "Možná to bude znít paradoxně, ale pro mě není až tak podstatné přesné umístění, ale spíš to, že se neustále zlepšuje a jde nahoru moje svěžest daná dalším rychlým závodem," řekl bývalý vítěz SP Bauer, který měl před startem sezóny výpadek kvůli nemoci. "Věřím, že následky budou dohnány a budu moci závodit s tím, že jsem schopen něco předvést, za co nemám problém se podepsat," řekl.

Jeden bod za třicáté místo si připsal Jakš. O dvacet míst za ním skončil Aleš Razým, Jakub Gräf byl 85. Petr Knop 91. a Jacob Kordač 101.

V neděli třídílný etapový závod v norském středisku vyvrcholí stíhacím závodem na 15 kilometrů klasickou technikou.