Černý byl pátý v kvalifikaci lyžařského sprintu v Drážďanech

Drážďany

Běžec na lyžích Ondřej Černý obsadil páté místo v kvalifikaci na dnešní sprint volnou technikou na Světovém poháru v Drážďanech. Spolu s ním se mezi třicítku účastníků vyřazovacích jízd probojovali i Jan Pechoušek (14.), Michal Novák (17.), Luděk Šeller (20.) a mezi ženami Kateřina Janatová (13.), jež minule v Drážďanech kvalifikaci ovládla a nakonec obsadila deváté místo.

Český běžec na lyžích Ondřej Černý v čele závodu kvalifikace

Černý v předchozí sezoně skončil v drážďanské kvalifikaci druhý, tentokrát na trati dlouhé 1300 metrů zaostal z páté pozice o rovné dvě sekundy za nejrychlejším Haavardem Solaasem Taugbölem z Norska. Kvalifikaci žen vyhrála Jonna Sundlingová ze Švédska.

Zuzanu Holíkovou dělily na 32. místě od postupu tři setiny, hned za ní skončila debutantka v SP Barbora Antošová a kvalifikací skončil závod v centru města také pro Petru Hynčicovou (40.) a Tomáše Kalivodu (49.)

Ondřej Černý (vlevo) v cíli závodu drážďanské kvalifikace

Vyřazovací jízdy začnou v Drážďanech v 11:30. Kvůli pokračující pandemii koronaviru se v saské metropoli závodí bez přítomnosti diváků.