Čeští skokani jsou zase bez bodu. Freund má z Kuusama druhou výhru v sezóně

Kuusamo

Český skokanům na lyžích zatím vstup do sezóny moc nevychází. V závodě Světového poháru ve finském Kuusamu se ani jeden z nich neprobojoval do druhého kola, stejně jako minulou neděli v Lillehammeru tak nebodovali. Závod vyhrál Němec Severin Freund a ve třetím podniku sezóny si připsal druhé vítězství.

Českým skokanům se nedařilo ani v Kuusamu.

Čtyřiadvacetiletý Freund, jenž vyhrál v Norsku sobotní úvodní závod sezóny na středním můstku, si připsal celkově čtvrtý triumf v kariéře a vede průběžné pořadí SP.

Ve vyrovnaném závodě porazil Freund o pět desetin bodu Rusa Dmitrije Vasiljeva, jenž měsíc před 33. narozeninami sahal po prvním vítězství ve Světovém poháru. Třetí skončil čtyřnásobný olympijský vítěz Simon Ammann ze Švýcarska.

Freundovi pomohlo k výhře také selhání vedoucího muže po prvním kole Jaky Hvaly. Devatenáctiletý Slovinec, jenž v Kuusamu jako jediný překonal hranici 140 m, druhý skok nezvládl a po výkonu pouhých 97 metrů klesl na 24. místo.

Do závodu se kvalifikovali tři Češi a ani jeden z nich se nevešel do postupové třicítky pro druhé kolo. Lukáš Hlava obsadil 34. pozici, Jakub Janda skončil na 42. místě a nejlepší Čech z minulých sezón Roman Koudelka byl až pátý od konce na 46. příčce.