Hlavní obsah

Další šance pro Ledeckou! Doufám, že pojedou vleky, smála se

3. 12. 2017 15:59

Třetí start za tři dny! Ester Ledecká má znovu šanci udivovat lyžařský svět svojí obojživelností. Elitní snowboardistka si v minulých dvou dnech lepšila životní maximum ve sjezdu - 13. a sedmé místo, teď má šanci v super-G (19:00, vysílá Eurosport). Opět v kanadském Lake Louise. V disciplíně, která je jí stejně blízká jako sjezd.

Ester Ledecká po 7. místě ve sjezdu SP v Lake LouiseVideo: SPORT INVEST

 
Článek
Fotogalerie
Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Lake Louise - 2. sjezd

"Doufám, že tohle ještě nebyla ta životní jízda, ale byla dobrá," říkala po sobotním sjezdu, v němž znovu zatápěla hvězdám. „Snažím se jich zuby nehty držet a propracovávat se dopředu, myslím, že se mi to daří, ale mám ještě spoustu práce," hodnotila dále.

V rychlém zápřahu se může už dnes chystat na další start. „Strašně se těším, mělo by být zase hezké počasí," pravila dále na své facebookové stránce.

Jejím maximem v super-G je devatenáctá příčka z Ga-pa z letošního ledna a stejné místo z loňska z Lake Louise. „Doufám, že už pojedou vleky, celý to bude jednodušší," narážela na nečekaný problém, který potkal lyžařky včera.

Skoro půl hodiny tak trvala netradiční cesta lyžařek na start sjezdu. V kanadském středisku vypadl elektrický proud, proto pořadatelé tahali závodnice za rolbou.

"Nebyl to nejpohodlnější druh přepravy. Na start se jelo třiadvacet minut. Člověk musel být v pozoru a napružený. Bylo to strašně dlouhé," řekla česká lyžařka Ester Ledecká, která je zvyklá ze snowboardových závodů jezdit na svah na skútru.

Kvůli výpadku proudu dokonce hvězdná Američanka Lindsey Vonnová a Tina Weiratherová z Lichtenštejnska zůstaly chvilku uvízlé na lanovce.

Za rolbou pak jelo na lanech až dvacet sjezdařek najednou. "Byl to docela hluk a bylo třeba se soustředit a dávat pozor," uvedla Ledecká v tiskové zprávě agentury Sport Invest.

Normálně sjezdařky padají při jízdě z kopce, Maďarka Edit Miklósová se tentokrát ocitla nedobrovolně na sněhu cestou nahoru. "Měla smůlu. Někdo ji srazil. Stačilo málo, protože jelo dvacet holek nasáčkovaných jedna vedle druhé, a když se někomu kousne lyže, jsou všichni v háji. Edit to schytala," řekla Ledecká.

Reklama

Související témata:
Vlek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?