Druhé super-G v Cortině vyhrála Götschlová

CORTINA D'AMPEZZO

Rakouská sjezdařka Renate Götschlová vyhrála druhý superobří slalom Světového poháru v Cortině d'Ampezzo a připsala si tak už 31. triumf v kariéře a desátý v této disciplíně. Osmadvacetiletá lyžařka předvedla na trati téměř bezchybný výkon a v průběžném hodnocení SP snížila náskok vedoucí Anji Pärsonové 72 bodů.

Rakušanka Renate Götschlová zvítězila v super-G v Cortině d'Ampezzo.

Švédskou specialistku na točivé disciplíny, která dnes obsadila 14. místo, může z první pozice sesadit už v sobotním sjezdu. "Jsem šťastná, že jsem tu dokázala vyhrát. V závodě, jako byl tento, je to velice těžké. Víte, že musíte hodně riskovat," řekla Götschlová, jež si minulý týden při super-G ve Veysonnaz poranila palec na ruce.

Další místa na stupních vítězů obsadily stejně jako ve středečním superobřím slalomu německé závodnice. Za Götschlovou, která trať projela v čase 1:10,59 minuty, skončila druhá o 33 setin sekundy Martina Ertlová. O další desetinu pomalejší byla Hilde Gergová.

Gergová, která dojela třetí i ve středu, se těsně udržela ve vedení v průběžném hodnocení disciplíny. Před Götschlovou má nyní náskok devíti bodů.

Velké problémy měla tentokrát překvapivá vítězka středečního superobřího slalomu Genevieve Simardová. Kanadská závodnice sice na prvních dvou mezičasech zajela výborné časy, ve spodní části ovšem po kolizi s jednou z branek upadla a kvůli jejímu ošetření na sjezdovce musel být závod na chvíli přerušen. Podle prvních informací má Simardová poraněnou nohu.