Druhé super-G ve Svatém Antonu vyhrála švýcarská lyžařka Gutová-Behramiová

Druhý superobří slalom Světového poháru ve Svatém Antonu vyhrála švýcarská lyžařka Lara Gutová-Behramiová. Za ní skončila vítězka sobotního závodu Italka Federica Brignoneová, třetí byla její krajanka Marta Bassinová.

Švýcarská lyžařka Lara Gutová-Behramiová během Světového poháru ve Svatém Antonu.

Gutová-Behramiová si připsala 18. výhru v super-G v kariéře a v historickém pořadí na druhé příčce odskočila Rakušance Renate Götschlové. Víc vítězství ve Světovém poháru už má v disciplíně jen Američanka Lindsey Vonnová s 28 primáty.

Úřadující olympijská vítězka v superobřím slalomu Gutová-Behramiová si pro celkově 36. triumf v kariéře dojela časem 1:17,26 a navázala na sobotní třetí místo. Brignoneová zaostala o 15 setin, Bassinová o 19.

Formu Italek ještě potvrdila čtvrtou příčkou Elena Curtoniová, ani ta jí ale nestačila k udržení první příčky v hodnocení super-G, ze které ji sesadila Brignoneová. Gutová-Behramiová je se ztrátou 17 bodů druhá. Celkové pořadí seriálu vede Američanka Mikaela Shiffrinová, která ve Svatém Antonu nestartovala.