Hlavní obsah

Dvojnásobný mistr světa v běhu na lyžích Dyrhaug ukončil ve 34 letech kariéru

26. 10. 2021 15:40

Norský běžec na lyžích Niklas Dyrhaug ukončil ve 34 letech kariéru. Člen dvou zlatých štafet z mistrovství světa 2015 a 2017 se nedokázal vrátit do formy po vážném zranění ramena, které utrpěl v roce 2018 při exhibici po olympijských hrách v Pchjongčchangu.

Foto: Profimedia.cz

Norský běžec na lyžích Niklas DyrhaugFoto: Profimedia.cz

Článek

"Pokoušel jsem se tréninkem i operací vrátit na dřívější úroveň, ale pravdou je, že nejsme schopen vyvinout tolik síly do hůlek jako dřív. Mojí hnací silou v běžeckém lyžování bylo vždycky být schopen bojovat o vítězství a medaile. Když mám pocit, že ze sebe už nedokážu dostat to nejlepší, chci odejít v tu pravou chvíli," uvedl na instagramu Dyrhaug.

Vedle štafetových světových titulů má také bronz ze závodu na 15 kilometrů klasicky, který získal v Lahti 2017.

"Ale nejsou to jen výsledky, za kterými se ohlížím s potěšením. Mám nespočet vzpomínek ze závodů a života se skvělými reprezentačními kolegy a přáteli, které bych neměl. Byla to neuvěřitelná cesta a jsem opravdu hrdý a šťastný, co jsem dokázal. Bude to velká změna, ale cítím, že je správné jít dál," napsal nyní už bývalý závodník, který má na kontě osm individuálních pódiových umístění ve Světovém poháru.

Reklama

Sdílejte článek