Fannemel vyhrál závod SP v Engelbergu, čeští skokani nebodovali

Engelberg

Norský skokan na lyžích Anders Fannemel vyhrál závod Světového poháru v Engelbergu. Ve druhém kole uhájil o jednu desetinu bodu vedení před Němcem Richardem Freitagem, který si druhým místem upevnil vedení v seriálu. Češi Roman Koudelka ani Vojtěch Štursa ve Švýcarsku nebodovali.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka nepostoupil ve švýcarském Engelbergu do druhého kola.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

SP ve skocích na lyžích v Hinterzartenu - Japonky triumfovaly

Koudelka skočil v Engelbergu v 1. kole za vytrvalého sněžení 112 metrů, získal 98,7 bodu a obsadil 40. místo. Štursa, který jako jediný z českých reprezentantů dokázal v této sezoně SP bodovat, doletěl o 1,5 metru dál, od rozhodčích ale dostal o 1,3 bodu méně a skončil o příčku za Koudelkou.

Fannemel, jenž v sezóně zatím na stupně vítězů nedosáhl, vybojoval čtvrtou výhru v SP v kariéře. Za Freitagem, který vede průběžné pořadí o 91 bodů před dnes šestým krajanem Andreasem Wellingerem, skončil na třetím místě olympijský vítěz Kamil Stoch z Polska.

V neděli skokany v Engelbergu čeká poslední závod před vánoční přestávkou. Generálka na Turné čtyř můstků, které odstartuje 29. prosince kvalifikací v Oberstdorfu, je na programu od 14:00.