Finka Kuitunenová vyhrála v Lahti a zvýšila náskok v SP

Finská běžkyně na lyžích Virpi Kuitunenová vyhrála domácí závod Světového poháru v Lahti na 10 kilometrů klasicky s intervalovým startem a upevnila si vedení v celkové klasifikaci. Se ztrátou necelých pěti sekund dojela v neděli druhá Ukrajinka Valentina Ševčenková, třetí pak Katrin Zellerová z Německa.

V souboji o křišťálový globus má pět závodů před koncem obhájkyně loňského prvenství Kuitunenová náskok 139 bodů před Norkou Astrid Jacobsenovou, která v neděli skončila šestá.

Na úvodních mezičasech byla nejrychlejší další Norka Kristin Steiraová, která však v závěru ztratila a skončila vzhledem k malým rozdílům mezi nejlepšími závodnicemi až jedenáctá. Vpřed se naopak posunovala Kuitunenová a dva kilometry před cílem už ztrácela na Ševčenkovou jen čtyři sekundy. V závěru pak na ni dokázala najet ještě dalších devět sekund a připsala si letošní čtvrté letošní vítězství.

V Lahti je v neděli na programu také závod mužů na 15 kilometrů klasicky, ve kterém si může definitivně zajistit prvenství ve Světovém poháru Lukáš Bauer.

Lahti - 10 km klasicky:
1. Kuitunenová (Fin.) 28:06,3, 2. Ševčenková (Ukr.) -4,7, 3. Zellerová (Něm.) -5,6, 4. Saarinenová (Fin.) -6,0, 5. Longaová (It.) -8,8, 6. Jacobsenová (Nor.) -12,1, 7. Follisová (It.) -12,2, 8. Björgenová (Nor.) -17,9, 9. Roponenová (Fin.) -19,1, 10. Kowalczyková (Pol.) -23,0.