Götschlová překazila Mancusové vítězný double

CORTINA D´AMPEZZO

Rakouská lyžařka Renate Götschlová vyhrála sjezd v Cortině d'Ampezzo a překazila Julii Mancusové vítězný double v rychlostních disciplínách. Americká vítězka pátečního superobřího slalomu skončila druhá se ztrátou 17 setin sekundy za Götschlovou.

Rakušanka Renate Götschlová.

Jednatřicetiletá Götschlová vyhrála druhý sjezd sezony SP za sebou a potvrdila, že sjezdovka Tofana patří k jejím nejoblíbenějším. Dnes v dějišti olympijských her 1956 vyhrála už podesáté z celkových 42 triumfů v kariéře.

V pátek se musela Götschlová spokojit s třetím místem, dnes však převedla suverénní jízdu šampionky. Blonďatou Rakušanku mohla ještě ohrozit krajanka Mancusové Lindsey Kildowová, jež startovala jako poslední z elitní třicítky, závod však nedokončila. Na prvním mezičase sice vedla, pak ale udělala chybu a málem upadla a po dalším risku skončila na zemi již definitivně.

"Budu mít asi pěkně bolavý zadek," komentovala to v cíli Kildowová, jež přišla o vedení v pořadí sjezdu SP, ale z pádu vyvázla bez zranění.

Třetí skončila překvapivě Francouzka Marie Marchandová-Arvierová, která dosud v závodě SP nepronikla ani do elitní desítky. Jednadvacetiletá lyžařka startovala s číslem pět a na Götschlovou ztratila šest desetin sekundy.

V neděli se lyžařky rozloučí s Cortinou obřím slalomem.

Výsledky:
1. Götschlová (Rak.) 1:31,14, 2. Mancusová (USA) -0,17, 3. Marchandová-Arvierová (Fr.) -0,60, 4. Merighettiová (It.) -0,68, 5. Pärsonová (Švéd.) -0,70, 6. Borghiová (Švýc.) -0,85, 7. Jacquemodová (Fr.) -1,00, 8. Gisinová (Švýc.) -1,06, 9. N. Fanchiniová (It.) -1,11, 10. Fischbacherová (Rak.) -1,14.