Granerud vyhrál druhý závod SP skokanů v Nižním Tagilu, Češi nebodovali

Nižnij Tagil

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud vyhrál druhý závod Světového poháru v Nižním Tagilu. Obhájce celkového prvenství v seriálu udržel v houstnoucím sněžení náskok z 1. kola a porazil vítěze sobotního úvodního závodu Karla Geigera z Německa. Češi pod vedením nového trenéra Vasji Bajce ani napodruhé v olympijské sezoně nebodovali.

Skokan na lyžích Viktor Polášek v akci.

Z české dvojice v Rusku prošel do závodu opět jen Viktor Polášek, ani tentokrát se mu ale soutěžní pokus nevydařil. Zapsal jen 106 metrů a na 48. místě ho od postupové třicítky dělilo 22,4 bodu. Čestmír Kožíšek neprošel odpolední kvalifikací.

Granerud dnes předvedl suverénně nejlepší výkon prvního kola, v němž doletěl na 134,5 metru. Ve finále mu za horšících se podmínek stačilo k uhájení vítězství i 122 metrů. Druhou příčku obsadil Geiger, jenž po dvou závodech vede průběžné hodnocení seriálu. Třetí skončil po prvním kole čtrnáctý Rakušan Stefan Kraft.

Na sobotní druhé místo v neděli nemohl navázat Rjoju Kobajaši. Pětadvacetiletý Japonec neprošel kvalifikací, v níž podle jury jeho kombinéza neodpovídala pravidlům.