Granerud vyhrál SP v Lillehammeru a vede sérii Raw Air

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud vyhrál úterní závod Světového poháru v Lillehammeru před Stefanem Kraftem a před rakouským rivalem vede pořadí minisérie Raw Air Tournament. Domácí favorit, jenž už letos triumfoval na Turné čtyř můstků, si navíc jedenáctým vítězstvím v sezoně upevnil i vedení v průběžném hodnocení Světového poháru.

Nor Halvor Egner Granerud (uprostřed) po triumfu na domácí půdě v Lillehammeru. Vlevo druhý Rakušan Stefan Kraft, vpravo jeho krajan Manuel Fettner.

Šestadvacetiletý Granerud, který v Lillhammeru vyhrál už pondělní kvalifikaci, se dnes do čela pořadí dostal díky nejdelšímu pokusu dne 139,5 metru ze druhého kola. Kraft, který vedl po první polovině závodu, už na jeho skok nedokázal odpovědět a v konečném součtu prohrál o 2,3 bodu. Na třetí místo se díky skoku 138 metrů ve finále posunul z 16. příčky další Rakušan Manuel Fettner.

Jediný český zástupce v Lillehammeru Roman Koudelka do závodu z kvalifikace nepostoupil.

Miniseriál Raw Air Tournament na norských můstcích, do něhož se započítávají všechny skoky včetně výsledků kvalifikací, vyvrcholí o víkendu ve Vikersundu.

SP ve skocích na lyžích v Lillehammeru (Norsko)