I druhý sjezd sezony vyhrál norský lyžař Kilde, ženám kralovala Goggiaová

Sjezd Světového poháru v Beaver Creeku vyhrál stejně jako loni norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde. Obhájce malého křišťálového glóbu porazil Švýcara Marca Odermatta o pouhých šest setin sekundy. Týden po vítězství v Lake Louise oslavil Kilde celkově patnáctý pohárový triumf a osmý v královské disciplíně. Italská lyžařka Sofia Goggiaová vyhrála v Lake Louise i druhý sjezd v nové sezoně Světového poháru. Druhá skončila Nina Ortliebová z Rakouska.

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde se raduje z vítězství.

Sjezd měli muži absolvovat v Beaver Creeku již v pátek, ale nepříznivé počasí je na trať nepustilo. I dnes bojovali s větrem, Kilde se navíc potýkal s následky nemoci, ale přemožitele nenašel. Odermatt jej jako jediný ohrozil, další soupeři už měli obrovskou ztrátu. Třetí James Crawford z Kanady zaostal za vítězným Norem o 79 setin.

V neděli je v coloradském středisku na programu superobří slalom. Před týdnem v Kanadě úvodní super-G vyhrál Odermatt před Kildem.

Italská lyžařka Sofia Goggiaová vyhrála v Lake Louise i druhý sjezd v nové sezoně Světového poháru.

Ženám v Lake Louise kralovala Italka Goggiaová

Třicetiletá Goggiaová navázala na triumf z pátku, kdy zvítězila před Corinne Suterovou. Švýcarka dnes obsadila třetí místo, na vítězku hodnocení sjezdu z posledních dvou sezon ztratila 37 setin.

Goggiaová si připsala 18. vítězství ve Světovém poháru v kariéře. V Lake Louise olympijská vítězka z roku 2018 ovládla už pátý závod za sebou. Další triumf může přidat v nedělním super-G.

Úspěšný návrat po téměř roční pauze zaviněné zraněním kolena v Kanadě ve sjezdu prožila Ortliebová. Šestadvacetiletá Rakušanka byla v pátek šestá a dnes ukončila dvouleté čekání na umístění na stupních vítězů.

Na ně se Ortliebová dostala potřetí v kariéře. Jejím největším úspěchem je vítězství v superobřím slalomu v La Thuile z února 2020. O týden dřív rakouská reprezentantka obsadila třetí příčku ve sjezdu v Crans Montaně.

České lyžařky v Lake Louise nestartovaly. Ester Ledecká se zotavuje po zlomenině klíční kosti, vítězka super-G z olympiády v Pchjongčchangu by se měla do seriálu zapojit v novém roce.