Indráčková poprvé v sezoně bodovala

Skokanka na lyžích Karolína Indráčková dokázala jako první česká reprezentantka bodovat v této sezoně Světového poháru. V Hinterzartenu dnes obsadila 20. místo. Vyhrála domácí Katharina Althausová, která porazila druhou Emu Klinecovou ze Slovinska se suverénním náskokem 21,2 bodu.

Ilustrační foto.

Pětadvacetiletá Indráčková figurovala po prvním kole, v němž skočila 89,5 metru, na 17. příčce a mohla útočit na své osobní maximum, kterým je 14. místo z loňského březnového závodu v Lillehammeru. Ve finále pokus 89,5 m zopakovala, získala za něj ale nižší bodové ohodnocení a klesla výsledkovou listinou.

V Hinterzartenu skončila série osmi pódiových umístění Rakušanky Evy Pinkelnigové. Vedoucí žena průběžného hodnocení SP v Německu obsadila až 13. místo, dál však s velkým náskokem 183 bodů kraluje seriálu před druhou Althausovou. Indráčková se zařadila na 44. příčku.