Nor Granerud ovládl lety na lyžích v Bad Mitterndorfu a ujal se vedení v SP

První ze dvou závodů v letech na lyžích v Bad Mitterndorfu vyhrál Halvor Egner Granerud. Norský reprezentant se díky šestému vítězství v sezoně ujal vedení v průběžném pořadí Světového poháru.

Nor Halvor Egner Granerud se raduje při letech v Kulmu.

Šestadvacetiletý Granerud zaznamenal lety dlouhé 238 a 231 metrů a zvítězil s náskokem 8,8 bodu před domácím favoritem Stefanem Kraftem. Třetí příčku obsadil Domen Prevc ze Slovinska.

Vítěz SP z předminulé sezony se podeváté za sebou umístil na stupních vítězů a z prvního místa průběžné klasifikace sesadil Dawida Kubackého. Polský skokan dnes skončil na desátém místě a na Graneruda ztrácí 26 bodů.

Nejdelší skok dne předvedl Slovinec Timi Zajc, který ve druhém kole doletěl do vzdálenosti 243 metrů a o jediný metr zaostal za rekordem mamutího můstku Kulm. Po výkonu 205,5 metru z prvního kola to ale stačilo jen na šestou příčku.

Jediný český zástupce v Rakousku Filip Sakala neuspěl v páteční kvalifikaci a dnes nestartoval. V neděli je v Bad Mitterndorfu na programu kvalifikace a druhý závod v letech v aktuální sezoně. Celkem na skokany čeká šest leteckých závodů.