Janatová a Beranová skončily na SP v Lahti dvanácté ve sprintu dvojic

Lyžařky Kateřina Janatová a Tereza Beranová obsadily na Světovém poháru v Lahti 12. místo ve sprintu dvojic. Vyhrály Švédky Jonna Sundlingová a Linn Svahnová se suverénním náskokem 24,75 sekundy před domácím párem Krista Pärmäkoskiová, Johanna Matintalová. Mužům kralovali norští favorité Paal Golberg a Johannes Hösflot Klaebo.

Kateřina Janatová na archivním snímku.

Janatová s Beranovou postoupily z kvalifikace z osmého místa a v závodě se dlouho držely na devátém místě, v závěru ale pozici neudržely. Na vítězky ztratily 1:15,65 minuty.

Druhá česká dvojice Barbora Havlíčková, Barbora Antošová se do finálové patnáctky nevešla. V kvalifikaci skončila na 16. místě, necelých šest sekund za postupem.

Do vyřazovacích bojů se nedostali ani Jiří Tuž s Tomášem Dufkem, kteří obsadili 17. příčku. Pro devatenáctiletého Tuže šlo o premiérový start ve Světovém poháru, Dufek se mezi elitu vrátil po čtyřech letech.

Michal Novák, jenž se měl znovu zapojit po zdravotní pauze, s Adamem Fellnerem do kvalifikace nenastoupili.