Janatová byla ve sprintu na SP v Gomsu dvanáctá, vyhráli Svahnová a Klaebo

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová obsadila ve sprintu volnou technikou na Světovém poháru v Gomsu dvanácté místo. Ve švýcarském středisku vyhráli Švédka Linn Svahnová a Nor Johannes Hösflot Klaebo.

Linn Svahnová ze Švédska na trati v Gomsu.

Janatová byla v kvalifikaci čtrnáctá a ve svém čtvrtfinále obsadila nepostupové třetí místo. Díky rychlému času ale jako tzv. „šťastná poražená“ prošla do semifinále. V něm šestadvacetiletá reprezentantka skončila na poslední šesté příčce.

V konečném pořadí obsadila Janatová dvanáctou pozici a zaznamenala nejlepší výsledek v sezoně. Jejím dosavadním maximem v probíhajícím ročníku Světového poháru bylo čtrnácté místo ze závodu na 15 km klasicky s hromadným startem ve Val di Fiemme.

„Za semifinále jsem ráda, bohužel jsem z toho asi chtěla vytřískat trochu víc. Měly jsme opravdu rychlou rozjížďku, takže mě trochu mrzí, že z toho je až dvanácté místo, když jsem z toho mohla zkusit dostat trošku víc, protože lyže byly opravdu dobré. Doufám, že zregeneruju do zítra,“ řekla svazovému webu Janatová s vyhlídkami na nedělní závod na 20 km volně s hromadným startem, ve kterém se představí ještě Adam Fellner.

Druhá česká reprezentantka Tereza Beranová ve čtvrtfinále upadla a v konečném pořadí obsadila 29. místo.

Svahnová zvítězila s náskokem dvou sekund před krajankou Majou Dahlqvistovou a ovládla už čtvrtý individuální sprint za sebou. V průběžném pořadí Světového poháru je čtyřiadvacetiletá Švédka druhá se ztrátou 229 bodů za Američankou Jessicou Digginsovou. Janatová je sedmnáctá.

Klaebo minule v Oberhofu obsadil až sedmé místo a poprvé od listopadu 2018 chyběl ve sprintu, do kterého odstartoval, na stupních vítězů. V Gomsu se ale vrátil na vítěznou vlnu, poté co ve finálovém finiši o osm setin porazil Lucase Chanavata z Francie.

V průběžném pořadí seriálu je Klaebo se ziskem 994 bodů čtvrtý za trojicí krajanů. Vede Harald Östberg Amundsen (1512) před Erikem Valnesem (1311) a Paalem Golbergem (1101).