Jönsson a Fallaová vyhráli sprinty v Canmore, Kožíšek nebodoval

Canmore

Švéd Emil Jönsson vyhrál i druhý sprint běžců na lyžích v Kanadě a dostal se do čela Světového poháru. Týden po triumfu v Québeku byl nejlepší i v sobotu v Canmore. Mezi ženami se radovala z prvenství Norka Maiken Caspersen Fallaová, jež skončila před týdnem druhá.

Švéd Emil Jönsson se raduje z vítězství ve sprint běžců na lyžích v kanadském Canmore.

Dušan Kožíšek neprošel z kvalifikace a nenavázal na body za 20. místo v Québeku. Zajel 43. čas, k postupu mu chyběla 1,82 sekundy. "To není moc, je to obrovsky vyrovnané. Ale bylo to těžké, nejelo se mi dobře," řekl pro svazový web Kožíšek. Za ním skončil i nejlepší sprinter loňské sezóny Švéd Peterson nebo domácí hvězdy Harvey s Kershawem.

"Nemohl jsem vyjet první kopec jedna jedna, co ostatní vyjížděli. Pak jsem jel, co to šlo," popsal český lyžař. "Sníh byl agresivní a pomalý, záleželo, jak to komu sedlo. Ten kopec tady je hodně náročný. A nadmořská výška (1450 m) byla asi znát, cítil jsem to," dodal.

Jediná Češka na startu Martina Chrástková, startující na vlastní náklady, byla v kvalifikaci s velkým odstupem poslední osmašedesátá.

Jönsson i Fallaová využili absence norských jedniček v průběžném pořadí seriálu a švédský sprinter navíc předstihl chybějícího Pettera Northuga. V Canmore nestartovala ani Marit Björgenová, jež vyhrála v úvodu sezony všechny čtyři závody. V čele se udržela, jenže v sobotu druhá Kikkan Randallová z USA se na ni dotáhla a po nedělním skiatlonu může jít do čela.